BCG: nem a betegek érdekéről szól a magyar egészségügy finanszírozása

BCG: nem a betegek érdekéről szól a magyar egészségügy finanszírozása

Sok az orvos-beteg találkozó Magyarországon, az így megteremtett társadalmi érték azonban jelentősen elmarad a jó európai gyakorlatoktól. Hogy miben csinálják Nyugat-Európában másképp, mint mi, többek között erről beszélt Újlaki Ákos, a Boston Consulting Group projektvezetője a Portfolio mai Private Health Forumán, bemutatva a gyenge és erős kapuőri szerep közti különbséget a háziorvosoknál.

Kórházhelyzet: Szlovákia megcsinálja, mi miért ne tudnánk?

A látványos eredményeket elért dán modellt vette figyelembe a Boston Consulting Group a szlovák fekvőbeteg-ellátási modell kidolgozásakor. A kórházreformot az ellenzék is támogatta, és hasonló Magyarországon is implementálható lenne - hangzott el a Portfolio mai Private Health Forumán.

Szlovákia előttünk az egészségügyben - Hogyan?

Nagyot robbant a Portfolio szeptemberi interjúja Újlaki Ákossal, aki a Boston Consulting Group projektvezetője és felelőse a legújabb szlovákiai egészségügyi átalakítás megalapozásának. Az interjúban megfogalmazott állításait azóta számtalanszor hivatkozták szakmai beszélgetések, interjúk során és sokan követendő példaként hozzák fel Magyarország számára is a szomszédban zajló terveket. Ezért is érdemes ott lenni a Portfolio Private Health Forum 2018 rendezvényen, ugyanis Újlaki Ákos előadást tart ebben a témában.

Szlovákia megoldja: szokatlan módon teszik rendbe az egészségügyet

Az orvosok elvándorlása és annak mértéke volt a katalizátor Szlovákiában az egészségügy legújabb átalakításában - tudtuk meg Újlaki Ákostól, a Boston Consulting Group projektvezetőjétől. A tanácsadó cég dolgozta ki a legutóbbi egészségügyi reform alapjait a szomszéd országban, mely azért is különleges, mert politikai konszenzus alakult ki mögötte. A nulladik lépés a transzparencia megteremtése, ehhez pedig pontos adatokra van szükség. Erre alapozva lehet olyan érzékeny döntéseket meghozni, melyek végső soron egy kórház bezárását vonhatják maguk után. A munka azonban nem gyorsfutás, a szakember szerint 10 éves távlatban kell gondolkodni egy ilyen átalakítás során. A magyar egészségügyről úgy vélekedett, hogy a magánszféra elkezd jobban kiépülni, ezt az emberek out of pocket kiadásból finanszírozzák, ami drágább működést jelent, az állami rendszer pedig egyre kevésbé lesz kompetens. Be kell látni: nem kell ennyi főorvos a kórházakba.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.